Saturday Dream Girl Eliška

A koho máte na Instagramu nejradši vy? My už dlouho Elišku Hlavinkovou, inspirativní, usměvavou, sečtělou fashion ženu, která život žije.

Pestrobarevné fotografie zachycující „ty obyčejné láskyplné momenty“, jak Eli píše, jsou plné lučního kvítí ve vázách českých sklářů, běžeckých tras a téměř vždy zablácených bot, rodinné chaloupky, ve které bychom si přáli strávit nejedno léto a dechberoucích cest, které Eli sama vymýšlí, do posledního detailu plánuje a dokumentuje svým jedinečným způsobem.

A ty šaty, a ty šperky a to všechno! No koukněte sami… @elinkahlavinka

 

Eli a knihy

Knihy jsou mojí součástí. Dělá mi radost mít dům zaplněný knihami a není týden, kdy bych si nepořídila novou knihu.

Když si chci poplakat, vracím se ke knize O smrti a životě  (Irvin D. Yalom a Marilyn Yalom).

Když si chci mentálně odpočinout, tak se rochním ve sbírce svých kuchařek, poslední přírůstek je Deliciously Ella Healthy Made Simple a Mary McCartney – Feeding Creativity – a cookbook for friends and family.

Když se chci něco se dozvědět, sáhnu po jakékoliv knize od mého velkého oblíbence Radkina Honzáka. A moc se mi teď líbí Rick Rubin – Tvůrčí akt: Způsob bytí ve světě. „Chtěl jsem napsat knihu o tom, jak se dělá vynikající umění. Nakonec se z toho vyklubala kniha o tom, jak prostě být.“

 

Tři nej cestovatelské zážitky

Ty doufám teprve přijdou – k 15tinám syna Vojtu vezmeme na gorily do Rwandy, místo vánočního šílenství se jednou nalodíme na cestu na Antarktidu a já sama se těším do Bhútánu.

Z posledních cest mě opravdu nadchla cesta po Maroku a ač vyhledávám spíše klidnější místa, tak do Marakéše se určitě letos ještě vrátím, ta její barevnost mě dostala.

Image.JPGNejoblíbenější část dne

Mých každodenních 11 km běhu v kteroukoliv denní hodinu – časně ráno, když všichni spí, v létě pozdě večer, v Amsterodamu, kde jsme částečně pobývali jsem chodila běhat dost často i v noci. Dám si do sluchátek hudbu, podcast nebo poslouchám jen zvuky kolem - je to jen můj čas, kdy je mi jedno celý svět.

 

Mantra spokojeného vztahu

Oujéééé – tak tu nemám. My zrovna procházíme fází, že se učíme spolu trávit více času. Poslední roky byl manžel pracovně hodně vytížený, často v zahraničí a teď si naordinoval větší klid, což vnáší do našeho vztahu spoustu nových situací. Vztah prochází různými fázemi, mám je ráda všechny a nejdůležitější je dle mého prostě vědět, že spolu chceme být. Pravidelně Vojtu i psa předáme babičce a odletíme někam, kde jsme jen spolu – poprvé to bylo, když Vojta měl 9 měsíců do Číny a naposledy to bylo ve Španělsku v Solo Office KGDVS.

 

IMG_0252.JPG

 

Můj přístup k výchově syna

Zahrnovat neustále láskou. Každý den si několikrát říkáme, jak moc se máme rádi. Když vyzvednu odpoledne Vojtu ze školy, vždy si sedne v autě vedle mě, pohladí mě po vlasech a řekne „mám tě rád, Eli“.

Jsem pyšná máma na to, jaký máme s Vojtou otevřený a láskyplný vztah. Hodně mluvíme, i o nepříjemných věcech.

To, co si přeji a snad se nám to s manželem i daří, je, aby byl Vojta hodný člověk, měl zdravé sebevědomí a cítil v nás domov.

 

IMG_8971.JPG

Český design

Jestli mám něco opravdu ráda, tak je to české sklo.

Každý rok si koupím vázu od Dechemstudio (někdy i dvě:-). Předělávám teď zrovna ložnici, bude tam jen postel, velký obraz od umělkyně Aziya a vše ze skla právě od Dechemstudia. Nic víc, nic míň.

Mám moc ráda tvorbu Lukáše Nováka.

A zrovna dneska jsem si koupila dva šálkové objekty od Pavlíny Šváchové.

Až dokončíme novou část domu, tak se těším, že si koupím velké barevné plátno od Michaely Červené.

Nosím výrazné, velké šperky – pro ty chodím už několik let k Janje Prokic, poslední pořízený kus jsou naušnice Lumo.

 

image0.jpeg

Spánek a já

Jsem pyžamový typ, celoročně. 

Nabízí se říci, že nejraději spím v Little Saturday pyžamu. Ale přiznám se, že Little Saturday pyžamo nosím spíš přes den, košili k džínům, kalhoty ráno s mikinou při cestě do školy. Nutně tedy potřebuji ještě nějaké na spaní:-). 

 

 

 

Eliška v našem pyžamovém setu Shiny Gold na toulkách Marokem. We love!!!